Edukacja przez zabawę

Nauka poprzez zabawę – tak w skrócie można opisać naszą rolę podczas zawierciańskiego Pikniku Ekologicznego. Przygotowane przez ZGK atrakcje skierowane były nie tylko do najmłodszych, ale do całych rodzin.

 

W sobotnie popołudnie Park Mickiewicza tętnił życiem, bo wielu mieszkańców przyjęło zaproszenie od organizatorów pikniku i postanowiło aktywnie spędzić wolny czas. Dopisała także pogoda. Jak zwykle, na imprezach związanych z ekologią, nie zabrakło stanowiska Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Tym razem rodzinom zaproponowano dwie formy zabawy – plastyczną i sportową. Za pierwszą odpowiadali animatorzy, którzy zorganizowali gry i zabawy, których tematem przewodnim była właściwa segregacja odpadów, a za drugą – piłkarze zawierciańskiej Warty, wspierani przez ZGK przez cały sezon rozgrywkowy. Niezależnie od rodzaju aktywności cel był jeden – nauka właściwej segregacji śmieci i przypominanie, także dorosłym, że dbanie o środowisko to nasz codzienny obowiązek.

– Naszą rolą jest nie tylko odbieranie od mieszkańców odpadów, ale także edukowanie ich, zwłaszcza tych najmłodszych, jak prawidłowo je segregować, jak dbać o naturę – przypomina Jarosław Mazur, prezes ZGK. – Chcemy podejmować więcej inicjatyw w zakresie edukacji, bo czujemy na sobie odpowiedzialność za środowisko.

 

Comments are closed.