Ekoenergia w ZGK

Weszliśmy na wyższy poziom troski o środowisko! Od kilkunastu dni korzystamy z energii elektrycznej o obniżonej emisji CO2.

– Pracujemy w branży, gdzie troska o środowisko naturalne jest wpisana w profil naszej działalności – mówi Edyta Duda, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Chcąc przekonywać do proekologicznych postaw, sami musimy je stosować. Dlatego też zdecydowaliśmy, że będziemy korzystać z energii elektrycznej o obniżonej emisji CO2.

Jak powstaje ekoenergia? Kluczem do sukcesu jest wspólna produkcja energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni w jednym procesie technologicznym. Tym sposobem produkcja jest efektywniejsza. Do równoczesnego wytworzenia określonej ilości energii elektrycznej i cieplnej potrzeba znacznie mniej paliwa niż wtedy, gdy procesy produkcji prądu i ciepła odbywają się oddzielnie. Dzięki temu znacznie zredukowania zostaje emisja gazów cieplarnianych do atmosfery.

Prezes Duda podkreśla, że była to w pełni świadoma i przemyślna decyzja. To kolejna inicjatywa spółki, która ma na celu troskę o środowisko naturalne, tym razem nie tylko w lokalnym wydaniu.

– Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych to działania podejmowana na ogólnoświatową skalę. Cieszę się, że mogliśmy zostać częścią kampanii przeciwdziałania zmianom klimatycznym – podsumowuje prezes Duda.

Comments are closed.