III Jurajski Dogtrekking

Trzecia edycja Zlotu Adopciaków połączona z Dogtrekkingiem odbyła się w Kostkowicach, w minioną sobotę, 28 sierpnia. Na tak niezwykłej imprezie nie mogło zabraknąć Zakładu Gospodarki Komunalnej!
Zlot Adopciaków jest imprezą dla wszystkich miłośników psów. Szczególnie mile widziani są jednak ci, którzy dali nowy dom dla zwierzaków z zawierciańskiego schroniska. W sobotę pogoda wyjątkowo dopisała więc nic dziwnego, że na zlocie pojawiły się tłumy mieszkańców wraz ze swoimi czworonogami. Były psy duże i małe, kudłate i krótkowłose, mniej lub bardziej rasowe, ale wszystkie łączyło jedno – miłość właścicieli.
Odbył się wspólny spacer, a Ci, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas wystartowali w dogtrekkingu. Do wyboru były dwie trasy – 15 i 25 kilometrowa. Obie po malowniczych i zielonych terenach Jury.
Na zlocie nie mogło zabraknąć Zakładu Gospodarki Odpadami, który aktywnie wspiera działalność zawierciańskiego Schroniska dla Zwierząt. Na mieszkańców czekało specjalnie przygotowane stanowisko, gdzie można było nie tylko zasięgnąć informacji na temat prawidłowej segregacji odpadów ale także otrzymać pamiątkowe gadżety.
- Chętnie angażujemy się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności więc nie jest to nasza pierwsza tego typu akcja – mówi Krzysztof Tomczak, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Ta jest szczególna, bo oprócz mieszkańców angażuje także zwierzęta, które wcześniej porzucone znalazły nowy dom. Nie pozostajemy bierni na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

Comments are closed.