IV Zlot Zawierciańskich Adopciaków

 

IV Zlot Zawiercianskich Adopciaków przeszedł do historii. Wszyscy mieszkańcy, którzy pojawili się w Kostkowicach na pikniku potwierdzili starą jak świat prawdę: zwierzak to członek rodziny.

Zlot odbył się na terenie bazy obozowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej w Kostkowicach  przy ul. Wierzbowej. Dopisała zarówno pogoda, która tego dnia okazała się dla organizatorów bardzo łaskawa, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie. Były całe rodziny ze zwierzakami adoptowanymi z zawierciańskiego schroniska, ale także osoby, które na adopcję się jeszcze nie zdecydowały, ale kochają psiaki i uważają je za najlepszych przyjaciół.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców. Był charytatywny bazarek, porady psiego psychologa czy pokaz psów ratowniczych. Na najmłodszych czekały dmuchańce, oraz możliwość zrobienia tatuażu. Punktem kulminacyjnym był spacer adopciaków na dystansie 3 km.

 

Tradycyjnie, na pikniku nie mogło zabraknąć stoiska ZGK, który od lat wspiera zawierciańskie schronisko dla zwierząt.

– Serce rośnie jak się patrzy, ile takiej szczerej miłości potrafi wytworzyć się między zwierzakami a ludźmi. Idea zlotu adopciaków to strzał w dziesiątkę. Z jednej strony trzeba pokazywać i wspierać ludzi, którzy zdecydowali się przygarnąć czworonogi pod swój dach, a z drugiej wciąż należy edukować, że zwierzęta to nie przedmioty, że nie można ich porzucać – mówi Jarosław Mazur, Prezes ZGK. – Z całą pewnością, na kolejnym zlocie nas nie zabraknie. Zawsze będziemy wspierać tak cenne inicjatywy.

 

Comments are closed.