Już jutro – akcja „Sadzonka za surowce wtórne”!

✅ 17 maja (piątek), przed Domem Handlowym Centrum w Miasto Zawiercie odbędzie się ekologiczna akcja pod nazwą „Sadzonka za surowce wtórne” (w godz.: 9:00-14:00 lub do wyczerpania zapasów)
🌱 W ramach tego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję wymienić surowce wtórne na piękne sadzonki kwiatów oraz drzewek.

♻️ Wystarczy przyjść w wymienionych godzinach na plac przed Domem Handlowym Centrum z makulaturą, plastikowymi butelkami lub małymi elektroodpadami, aby otrzymać swoje sadzonki. Na uczestników czekać będą różnorodne kwiaty od firmy Plantpol z Oświęcimia oraz drzewa, zapewnione przez Nadleśnictwo Siewierz.

♻️ Jakie surowce można wymieniać? Podczas akcji zbierane będą przede wszystkim makulatura oraz butelki plastikowe, a także małe elektrośmieci.

♻️ Za każde dwa kilogramy makulatury, lub każde 10 butelek plastikowych uczestnik akcji otrzyma zestaw, który składać się będzie zarówno z drzewka, jak i z kwiatu. Podobny zestaw sadzonek wręczymy, za jeden mały elektroodpad.

➡️W sytuacji, gdy zapasy drzewek lub kwiatów zostaną wyczerpane, uczestnik otrzyma dwie takie same sadzonki w zamian. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł cieszyć się z roślinnego uroku, nawet w przypadku ograniczonej dostępności poszczególnych gatunków.

➡️Liczba wszystkich sadzonek jest ograniczona, łącznie do 800 sztuk. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa zestawy roślin.
Warto podkreślić, że udział w tej inicjatywie nie tylko przyniesie korzyści dla uczestników poprzez otrzymanie pięknych roślin, ale także przyczyni się do ochrony środowiska poprzez recykling surowców wtórnych.

szczegóły akcji: https://zawiercie.naszemiasto.pl/zielona-akcja-sadzonka-za-surowce-wtorne-17-maja-w/ar/c1-9702059?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1rqzpOtUpTJnZiAdJ6e675xcrJAQfVc3p_XilTqxknC9bvTD1Bk-aE5ok_aem_AXphKNh3Bt0SD-WooVzQ2VFvf-jYMYIVI-uFqXf4eCCt4ulPCWcheHYj3rYdIf-fRTOj6mFYTQmpqxkkoEY-SDWw

regulamin: https://dziennikzachodni.pl/regulamin-akcji-sadzonka-za-surowce-wtorne-zawiercie/ar/c15-18529003

Comments are closed.