Nauka poprzez zabawę !

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dlatego też zawierciański PCK, przy wsparciu Zakładu Gospodarki Komunalnej, zorganizował edukacyjny spektakl teatralny adresowany do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Spektakl przygotowany został przez Teatr Króla, który specjalizuje się w tworzeniu spektakli edukacyjnych i profilaktycznych. W sobotę 4 grudnia, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury im. Adama Mickiewicza, wystawiono spektakl „Przygody zazdrosnego Liliputka”, który poprzez zabawę pokazywał dzieciom zasady dobrego zachowania oraz negatywne oddziaływanie najpopularniejszych używek: tabletek, alkoholu i papierosów. Młodzi widzowie mieli możliwość interakcji z postaciami, gdyż konstrukcja spektaklu została tak przygotowana, aby dzieci mogły wypowiadać się w momentach, kiedy postacie tego potrzebują.

– Chcemy wspierać takie inicjatywy i cieszę się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia – podkreśla Krzysztof Tomczak, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Comments are closed.