Nowe nasadzenia w Parku Kościuszki

Wyraźnie wypiękniało otoczenie pomnika Tadeusza Kościuszki w zawierciańskim parku. W miniony weekend, w ramach projektu Zielone Zawiercie, powstały tam nowe rabaty kwiatowe.

 

Akcja – choć społeczna – nie była spontaniczna, lecz dobrze zaplanowana przez uczestników projektu Zielone Zawiercie (więcej informacji na jego temat znaleźć można na profilu „Zielone Zawiercie na facebooku). Sadzonki, których zakup w części sfinansował  Zakład Gospodarki Komunalnej, specjalnie do tego miejsca dobrała dr Magdalena Maślak ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Na nowych rabatach pojawiły się m.in. berberysy, bodziszki i krwawniki oraz buk.

 

-Edukacja ekologiczna i wspieranie proekologicznych inicjatyw to element naszych działań na rzecz lokalnej społeczności. Chcemy to robić, bo zdajemy sobie sprawę że środowisko naturalne jest dobrem, które wszyscy powinniśmy pielęgnować – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK Zawiercie. – Całkiem niedawno braliśmy udział w innym proekologicznym przedsięwzięciu – Happeningu Ekologicznym. Widzę głęboki sens takich działań i zapewniam, że jeszcze w niejednym podobnym przedsięwzięciu weźmiemy udział.

Comments are closed.