OTWARTE SOBOTY W ZGK

Zastanawiasz się w jaki sposób przetwarzane są odbierane od mieszkańców odpady? Ile waży jedna śmieciarka, albo jak segregujemy materiały do recyklingu? Przyjdź na dni otwarte w ZGK i uzyskaj odpowiedzi. W sierpniu będą dwie szanse na odwiedziny zakładu.

 

Dni otwarte w ZKG to realizacja obietnicy Prezesa Jarosława Mazura złożonej na majowej sesji Rady Miejskiej. Prezes zapowiedział  wówczas, że chciałby rozwiać wszystkie mity i wątpliwości, które pojawiają się w przestrzeni publicznej na temat Zakładu Gospodarki Komunalnej.

– Zależy mi na budowaniu dobrych relacji z mieszkańcami – mówi Jarosław Mazur, Prezes ZGK. – Jakiś czas temu uruchomiliśmy specjalny adres mailowy i numer telefonu, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać wszystkie uwagi na temat naszej działalności, a my na wszystkie zgłoszenia reagujemy. Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Zapraszamy mieszkańców na teren zakładu, aby niejako „od kuchni” zobaczyli  jak pracujemy. Oprowadzimy ich po firmie, pokażemy co dzieje się ze śmieciami, które przywozimy z miasta i jak ciężka jest praca osób odpowiedzialnych za wywóz odpadów.

 

Dni otwarte zaplanowano na sobotę 20 i 27 sierpnia. W każdym z tych dni odbędą się dwa wejścia na teren zakładu, o godz. 10.00 i 12.00, w grupach liczących maksymalnie 15 osób. Spacer po zakładzie zajmie ok 60 min. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Mieszkańcy zainteresowani udziałem w dniach otwartych muszą zgłosić swój akces pisząc na adres mailowy: kontakt@zgkzawiercie.pl. Należy pamiętać, że na teren zakładu będzie można wejść tylko w pełnym obuwiu. Ze względów bezpieczeństwa, niedozwolone jest wejście w klapkach czy też sandałach.

 

– Jeśli okaże się, że jest duże zainteresowanie naszą inicjatywą to wyznaczymy kolejne dni, w których będzie można nas odwiedzić – deklaruje Prezes Zarządu Jarosław Mazur. – Serdecznie zapraszam także radnych, szczególnie tych, którzy publicznie wyrażali swoje wątpliwości na temat funkcjonowania zakładu. Będzie doskonała okazja, aby przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, zadać pytania i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

 

 

Comments are closed.