Urodziny Zawiercia

W miniony weekend hucznie obchodziliśmy urodziny Zawiercia. W trzydniowe świętowanie, którego główną areną był stadion OSiR-u, aktywie włączyło się także ZGK.

Na firmowy stanowisku nie tylko edukowano, jak właściwie gospodarować powstającymi w domach odpadami, ale również przygotowano szereg gier i zabaw. Jak się okazało, nie tylko dla najmłodszych, bo w konkurencji przeciągania liny chętnie udział brali również dorośli. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna śmieciarka, jeden z ostatnich nabytków ZGK. Była to jedna z niewielu okazji, aby obejrzeć ją z bliska, wsiąść za kierownicę i poznać zasady jej działania. Jak można się było spodziewać, samochód przyciągnął uwagę głównie męskiej części publiczności. Pogoda okazała się dla organizatorów łaskawa, co wprost przełożyło się na frekwencję.

– Jesteśmy częścią tej społeczności więc nie mogło nas zabraknąć na urodzinach miasta – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK. – Jedną z naszych misji jest edukacja mieszkańców, dziś edukujemy poprzez zabawę. Jest okazja, aby poznać naszą pracę trochę od kuchni, dzięki zaprezentowanej śmieciarce. Cieszę się, że tak wielu zawiercian skorzystało z atrakcji przygotowanych na naszym stanowisku.

Dni Zawiercia to nie była ostatnia w tym roku okazja na poznanie pracy ZGK „od kuchni”. Zgodnie z zapowiedzią prezesa wkrótce ruszy program tzw. dni otwartych, podczas których będzie można w zorganizowanych grupach odwiedzić siedzibę firmy i poznać poszczególne etapy zagospodarowania odpadów.

Comments are closed.