Wiosenne sprzątanie miasta

Trwa wiosenne sprzątanie Zawiercia! W akcji, w której udział bierze wiele instytucji miejskich i społecznych, aktywnie uczestniczy także ZGK Sp. z o.o.

Akcja potrwa do soboty 22 kwietnia, kiedy to obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczestnicy przedsięwzięcia wyjdą do parków, na tereny zielone, skwery, ulice i alejki. Zbiorą z ziemi to, co bezmyślnie zostało wyrzucone. Czy warto wciąć udział w takiej akcji?

– Odpowiedź jest oczywista – zdecydowanie tak! – zachęca Jarosław Mazur, Prezes ZGK Sp. z o.o. w Zawierciu. – Akcja ma wiele wymiarów – wspólnymi siłami sprawimy, że Zawiercie będzie czystsze, ale również promujemy ekologiczne postawy wśród mieszkańców. Uważam, że zwłaszcza dla młodych zawiercian jest to bardzo użyteczna lekcja ekologii.

W sprzątaniu miasta biorą udział wszystkie miejskie instytucje, jednostki OSP z Zawiercia oraz harcerze z Hufca Ziemi Zawierciańskiej. Nie zabraknie także uczniów zawierciańskich szkół i przedszkoli i organizacji społecznych.

Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali specjalny pakiet startowy: worek na śmieci, rękawiczki i gadżety promocyjne. Dodatkową niespodzianką jest zielony bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu autobusami ZKM w czasie trwania akcji. Wszystko po to, aby promować niskoemisyjny transport publiczny.

Wszystkie zebrane śmieci zostaną przewiezione i zagospodarowane przez ZGK Sp. z o.o.

 

Comments are closed.