Wspieramy ekologiczne inicjatywy !

Wspólnie z mieszkańcami i przedstawicielami fundacji Lokalnie z Uśmiechem posadziliśmy w ubiegłym tygodniu blisko 40 ozdobnych drzew i krzewów. Zawiercie staje się coraz bardziej zielone, a to – jak zapowiada prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Krzysztof Tomczak – nie koniec naszej aktywności.

Do idei sadzenia nowych drzew i krzewów chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Drzewa nie tylko przechwytują z atmosfery dwutlenek węgla dając nam w zamian tlen, ale również skutecznie obniżają temperaturę w miastach poprzez tworzenie zacienionych miejsc jak i chronią nas przed lokalnymi podtopieniami wchłaniając duże ilości wody deszczowej.

– Wizja zielonego Zawiercia bardzo nam się podoba i z całą pewnością będziemy starać się wspierać wszelkie proekologiczne inicjatywy, które mają uczynić nasze miasto zieleńszym i czystszym – mówi Krzysztof Tomczak, prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Dbamy o czystość miasta na co dzień, ale chcemy mieć też swój udział w czynieniu Zawiercia jeszcze lepszym miejscem do życia.

Do akcji włączyli się nie tylko pracownicy ZGK i członkowie Fundacji, ale i sami mieszkańcy. Drzewa i krzewy zasadziliśmy przy ulicach: Dojazd, Wierzbowej, Klonowej, Dożynkowej i Nowej. Wśród sadzonek pojawiły się  takie gatunki jak śliwa wiśniowa Pissardi, berberys Thunberga, jabłoń ozdobna Snowball i karagana syberyjska „walker” na pniu.

Comments are closed.