Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. wspiera mieszkańców

Drodzy mieszkańcy Zawiercia, informujemy, że przy najbliższej zbiórce odpadów wielkogabarytowych dodatkowo prowadzona będzie zbiórka „Elektrośmieci”.

Kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można wystawić wraz z odpadami wielkogabarytowymi. W dniu zbiórki. „Elektrośmieci” zostaną zebrane odrębnym transportem przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości na terenie Gminy Zawiercie „Elektrośmieci” nie są objęte zbiórką podczas odbioru odpadów wielkogabarytowych, mieszkańcy dostarczali takie odpady na PSZOK przy ulicy Krzywej 3 we własnym zakresie.

Taka zbiórka jest możliwa dzięki postawie Prezesa ZGK Sp. z o.o. Jarosława Mazura, który zadeklarował, że ZGK Sp. z o.o. odbierze te odpady od mieszkańców.

Mieszkańcy musieli we własnym zakresie dostarczać taki sprzęt na PSZOK przy ulicy Krzywej 3. Wiązało się to z wieloma problemami dla mieszkańców.

W 2022 roku wspólnie z Urzędem Miejskim w Zawierciu przeprowadziliśmy dwie terenowe zbiórki takich odpadów.

W tym roku wychodzimy z jeszcze większą pomocą do mieszkańców Zawiercia. W tym roku odbierzemy zużyty kompletny sprzęt spod nieruchomości.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę odciążymy mieszkańców. Czujemy na sobie odpowiedzialność za środowisko i nie chcemy, aby taki sprzęt lądował w okolicznych lasach.

Funkcjonujemy w obszarze gospodarowania odpadami, który z jednej strony rzadko wzbudza pozytywne emocje, a z drugiej – jest niezbędny do codziennego życia. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby mieszkańcy byli zadowoleni, będziemy starać się wspierać wszelkie proekologiczne inicjatywy, które mają uczynić nasze miasto zieleńszym i czystszym.

Wykaz poszczególnych rejonów wraz z datą odbioru odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości na miesiąc marzec 2023 r.:

  Rejon                        Dzielnice          Data odbioru
      1 Karlin, Żerkowice, Blanowice          3 marzec 2023
      2 Warty, Łośnice, Daszyńskiego, Skarżyce, Pomrożyce          7 marzec 2023
      3 Bzów, Argentyna, Kościuszki, Sienkiewicza, Leśna, Kasprowicza

 

         8 marca 2023
      4 Kromołów          15 marca 2023
      5 Borowe Pole, Rolnicza, Szkolna          14 marca 2023
      6 Centrum, 3 Maja, Mostowa, Kosowska Niwa, Marciszów

 

         16 marca 2023
      7 Zuzanka          13 marca 2023
      8 Stawki, Miodowa, Dąbrowica          21 marca 2023

 

 

 

Comments are closed.