Gościnnie u sąsiadów

Porębski Festiwal Prażonek przeszedł już do historii. W tym roku, podczas tej niesamowicie barwnej, rodzinnej imprezy, swoje stoisko przygotował również ZGK Zawiercie.

Festiwal Prażonek zorganizowano już po raz dziewiętnasty. Bez wątpienia, jest to jedna z najbarwniejszych imprez w całym regionie. Zawsze gromadzi tłumy mieszkańców całego powiatu, a bywa, że pojawiają się liczne delegacje z gmin ościennych. Przyciągają ich nie tylko smaczne prażonki, ale niezwykły klimat towarzyszący przedsięwzięciu.

– Każdy mieszkaniec powiatu przynajmniej raz powinien pojawić się na tym festiwalu – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK Zawiercie. – To święto całych rodzin. Są atrakcje dla młodszych i starszych, wpadająca w ucho muzyka, a o aromatycznych ziemniakach wprost z kociołka już nawet nie wspominam. Jako firmy nie mogło nas tutaj zabraknąć. Czujemy się częścią tego środowiska, chcemy prezentować naszą działalność, promować zasady prawidłowej gospodarki odpadami no i zaoferować dla najmłodszych mieszkańców garść atrakcji.

Przygotowane przez ZGK stanowisko okazało się nie lada atrakcją. Nie brakowało chętnych do pomalowania buziek, czy do udziału w grach i zabawach. A wszystkie rozrywki przeplatane były informacjami na temat prawidłowego segregowania śmieci.

– Nie ma lepszej formy nauki jak przez zabawę. Duży nacisk kładziemy na edukację dzieci. To, czego nauczą się w najmłodszych latach będzie miało swoje odbicie w przyszłości. Pokazujemy im, dlaczego warto dbać o środowisko, jak wiele możemy dla niego zrobić i jak małymi krokami każdego dnia możemy wpływać na jego poprawę – wyjaśnia prezes Mazur.

Comments are closed.