Tłumy zawiercian pożegnały lato

Tłumy mieszkańców Zawiercia pojawiły się na Festiwalu Kuchni Regionalnej Zawierciańskie Smaki zorganizowanym w Kromołowie. Wśród atrakcji nie zabrakło stanowiska ZGK, gdzie na najmłodszych mieszkańców czekały liczne niespodzianki.

O znakomitą atmosferę podczas jarmarku zadbały znane i lubiane kapele, wśród których niekwestionowaną gwiazdą był zespół Baciary. Muzyka – choć świetna – była jednak tylko dodatkiem do kulinarnej części sobotniego wydarzenia. Mieszkańcy mieli okazję spróbować lokalnych rarytasów, zarówno w wersji wytrawnej jak i słodkiej. Każdy, niezależnie od wieku, znalazł na straganach coś dla siebie. Jarmark był też doskonałą okazją do promocji właściwych zachowań jeśli chodzi o segregację odpadów. Tradycyjnie już pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej robili to poprzez zabawę, angażując w to najmłodszych mieszkańców. Były zabawy i konkursy, malowanie buziek, tańce. A wszystko to przeplatane informacjami dotyczącymi prawidłowej segregacji. – Wykorzystujemy każdą okazję, aby uczyć dzieci właściwego gospodarowania odpadami – podkreśla Jarosław Mazur, prezes ZGK Zawiercie. – Nauka poprzez zabawę to najlepsze rozwiązanie i jak widać doskonale się sprawdza.

To nie jest nasz pierwszy piknik, na którym mamy zajęcia animacyjne i proszę mi wierzyć – nie ostatni. Dla mieszkańców – i to wcale nie tylko dla tych najmłodszych – nie lada atrakcją była „Żabka”, oficjalna maskotka ZGK. Pozowała do zdjęć, przybijała „piątki” i na pewno była wyróżniającą się postacią sobotniego jarmarku.

Comments are closed.