Jesteśmy jednym z liderów branży odpadów!

Dziennikarze Strefy Gospodarki, wchodzącej w skład Dziennika Gazety Prawnej, po raz kolejny przyjrzeli się funkcjonującym w Polsce przedsiębiorstwom gospodarki komunalnej. W tym ogólnopolskim zestawieniu Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zawierciu zajął 8 miejsce, czym potwierdził, że jest jednym z liderów tej branży w Polsce.

Jak informują organizatorzy rankingu, tegoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw gospodarki komunalnej w całym kraju, co przełożyło się na rekordową liczbę zgłoszeń. Podobnie jak w latach wcześniejszych, eksperci Strefy Gospodarki oceniali czynniki ekonomiczne i kadrowe, wszechstronność działań podejmowanych przez zakłady miejskie jak i współpracę z lokalnymi społecznościami. Po podsumowaniu ocen ze wszystkich obszarów okazało się, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawierciu zajął ostatecznie 8 pozycję i tym samym znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w Polsce.

– To dla nas duży sukces – mówi Krzysztof Tomczak, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Eksperci uznali, że nasza codzienna praca i rozwiązania jakie wprowadzamy to właściwy kierunek działań i tym samym znaleźliśmy się wśród absolutnych liderów naszej branży. To ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze cięższej i efektywniejszej pracy.

Zwycięzcą rankingu okazało się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie, drugie miejsce przypadło Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Krośnie, a trzecie – Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Stalowej Woli.

Comments are closed.