Kłopotliwe banery

Pozostałością po zakończonej kampanii wyborczej do Parlamentu są setki banerów, które wciąż wiszą na przydrożnych ogrodzeniach. Obowiązkiem komitetów wyborczych jest ich usunięcie. I tu pojawia się pytanie: co zrobić z nieprzydatnymi już banerami?

Należy pamiętać, że materiał, z którego wykonane są banery reklamowe, nie jest materiałem kwalifikującym się do segregacji. Do produkcji banerów używa się najczęściej frontlitu, czyli pewnego rodzaju tkaniny o strukturze siatki poliestrowej pokrytej polichlorkiem winylu, zwanym potocznie PCV.

Banery reklamowe mogą zostać przywiezione na PSZOK. W Zawierciu taki punkt znajduje się przy ul. Krzywej. Warto jednak pamiętać, że środowiska propagujące ideę „Zero Waste” zachęcają, aby nadać banerom „drugie życie”. Przypominają, że banery reklamowe idealnie nadają się do produkcji różnego rodzaju akcesoriów – toreb, plecaków, sakw na rower czy nawet gadżetów reklamowych. Bardzo często materiały takie przyjmują schroniska dla zwierząt, które wykorzystują je jako materiał izolacyjny.

Comments are closed.