Innowatory 2023 – ZGK w gronie laureatów

Innowatory Wprost to prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 2011 roku. W tym roku wśród laureatów znalazł się zawierciański Zakład Gospodarki Komunalnej.

Innowatory Wprost po raz kolejny trafiły do najbardziej innowacyjnych firm, instytucji i osób w Polsce. Redakcja Wprost wyróżniła projekty, pomysły i osobowości, które wpłynęły na rozwój m.in polskiej gospodarki i medycyny. Kapituła konkursu analizuje nakłady, jakie poszczególne przedsiębiorstwa przeznaczają na rozwój, badania oraz innowacyjne rozwiązania i ich praktyczne zastosowanie w prowadzonej działalności.

– Już samo znalezienie się w gronie laureatów to ogromny sukces – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK Zawiercie. – Pamiętajmy, że w porównaniu do innych przedsiębiorstw jesteśmy niewielką spółką. Mamy jednak jasno sprecyzowany plan działania, nie boimy się innowacji  i chętnie korzystamy z nowatorskich rozwiązań.

ZGK zostało wyróżnione za wdrożenie nowoczesnej linii do sortowania szkła, która znacząco przyspieszyła proces recyklingu. Spółka w 2021 r. poddała recyklingowi 68% odpadów stłuczki w 2022r. było to już 85 %, natomiast do końca sierpnia 2023 r. jest to 91%.  Spółka wygenerowała wzrost procentowy względem 2021 r. o aż 419% i względem 2022 r. o 362%.

– Ponieważ jakość sortowanego materiału także uległa poprawie zwiększyliśmy przychód do firmy – wyjaśnia Jarosław Mazur. – Cieszę się z tego sukcesu, ale podkreślam, że to sukces wszystkich pracowników. Możemy skutecznie konkurować na rynku odpadów z największymi koncernami, bo tworzymy zgrany zespół, który wzajemnie się uzupełnia. Jak widać, takie podejście do realizowanych projektów przynosi wymierne efekty.

Szczegółowe informacje na temat gali Innowatory 2023 można znaleźć pod adresem:
https://innowatory.wprost.pl/edycja/2023/innowatory-wprost-2023-rozdane.html

 

Comments are closed.