Nauka poprzez zabawę

Zawierciański PCK, przy wsparciu Zakładu Gospodarki Komunalnej, zorganizował po raz kolejny edukacyjny spektakl teatralny adresowany do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Spektakl przygotowany został przez Teatr Króla, który specjalizuje się w tworzeniu spektakli edukacyjnych i profilaktycznych. Tym razem w sali Miejskiego Ośrodka Kultury im. Adama Mickiewicza, wystawiono spektakl „Jak Dyzio stał się dobrym dzieckiem”, który – jak wszystkie produkcje Teatru Króla – zawiera elementy profilaktyki uzależnień i edukacji. Bajka opowiada o przygodach zarozumiałego Dyzia ,który obraża wspaniałego Przyjaciela i w zamian za to na jego głowie wyrastają ośle uczy. Dyzio musi bardzo się starać aby zgubić uszy. Do jego zadań należy: wędrówka do świata dobroci po zaczarowane owoce dzięki którym stanie się prawdziwym uczciwym Dzieckiem.

Młodzi widzowie mieli możliwość interakcji z postaciami, gdyż konstrukcja spektaklu została tak przygotowana, aby dzieci mogły wypowiadać się w momentach, kiedy postacie tego potrzebują.

– Edukacja najmłodszych ma głęboki sens, a jeśli odbywa się poprzez zabawę do jest to dodatkowy atut. Cieszę się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu – podkreśla Jarosław Mazur, prezes ZGK.

Comments are closed.