Wspólne świętowanie

Zakład Gospodarki Komunalnej aktywnie włączył się w organizację tegorocznych Dni Zawiercia. Święto miasta było dobrą okazją do zaprezentowania oficjalnej maskotki Spółki – żabki, która zaprojektowana została przez Lilianę Markiewicz, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu.

Wspólne świętowanie

Tegoroczne urodziny miasta to aż trzy intensywne dni rozrywki. Świętowanie rozpoczęliśmy w sobotę, kiedy to uroczyście otworzyliśmy skwer na Żabkach. Na swoje miejsce powróciły figury żabek, tak charakterystyczne dla tego właśnie miejsca. Udział w tym wydarzeniu maskotki ZGK był więc czymś zupełnie oczywistym.

– Tak się szczęśliwie złożyło, że naszą maskotką też jest żabka – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK, który był jednym z gości sobotniej uroczystości. – Jestem mieszkańcem Zawiercia więc z radością przyjąłem wiadomość, że żabki wracają na skwer. Dla wielu zawiercian to swoista podróż sentymentalna.

Sobota i niedziela upłynęły pod znakiem koncertów i zabaw na Stadionie Miejskim. Podobnie jak w roku wcześniejszym ZGK przygotowało własne stoisko, gdzie edukowano na temat prawidłowej segregacji odpadów ale także przygotowano animacje dla najmłodszych mieszkańców. Było malowanie buziek, zabawy z chustą klanza, gry i zabawy. Nagrodą w organizowanych konkurencjach była właśnie Żabka – maskotka ZGK. Sporą popularnością cieszyła się druga edycja konkursu zgniatania butelek na czas.

– Nie wyobrażam sobie, abyśmy na Dniach Zawiercia byli nieobecni – podkreśla prezes Mazur. – Zgniatanie butelek na czas to nasza inicjatywa, która prócz sportowej rywalizacji ma zapewnić dużo zabawy i uśmiechu. Patrząc po uczestnikach, to chyba cel został zrealizowany.

Dodatkową atrakcją była małogabarytowa śmieciarka, którą można było dokładnie obejrzeć, a nawet wejść do środka i sprawdzić jak funkcjonuje. Jak łatwo można się domyśleć, z atrakcji tej najchętniej korzystali najmłodsi zawiercianie.

– Kto wie, może część z nich będzie w przyszłości stanowić o sile naszej firmy? – żartuje Jarosław Mazur.

 

 

Comments are closed.