Zawiercianie chcą być eko!

Tegoroczny zawierciański Piknik Ekologiczny pobił rekord frekwencji. Zawiercianie nie tylko tłumnie przybyli pobawić się w rytm muzyki, ale i chętnie uczestniczyli w eko aktywnościach, które im zaproponowano. Na takim ekologicznym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również ZGK.

Każda okazja jest dobra, aby promować proekologiczne postawy i pokazywać, że bycie „eko” wcale nie wymaga wielkich poświęceń i wyrzeczeń. Jak można uczyć się poprzez zabawę pokazał tegoroczny – jak się okazało – rekordowy pod względem frekwencji Piknik Ekologiczny. Każdy – bez względu na wiek – mógł na pikniku znaleźć aktywność odpowiednią dla siebie: były warsztaty ekologiczne, wymiana odpadów segregowanych na sadzonki, konkursy i dużo dobrej zabawy. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Zakładu Gospodarki Komunalnej.

– Edukujemy, edukujemy i jeszcze raz edukujemy – mówi Jarosław Mazur, prezes ZGK pytany o rolę Spółki na tegorocznym pikniku. – Dzieciom zapewniamy animacje i staramy się w zabawie „przemycić” proekologiczne postawy, a dorosłym przypominamy co powinni robić, aby nasze miasto było czystsze.

Piknik Ekologiczny to nie jedyna impreza miejsca, w którą aktywnie włącza się ZGK. Już za kilka dni – 1 i 2 lipca – Zakład Gospodarki Komunalnej będzie obecny na Dniach Zawiercia, gdzie również poprzez zabawę będzie wskazywać dzieciom proekologiczne postawy.

– Musimy uczyć dzieci dobrych zachowań, bo wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie… – uśmiecha się Prezes Jarosław Mazur.

Comments are closed.