Wiemy jaka będzie maskotka ZGK

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na projekt maskotki Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Jury zdecydowało, że najlepszy projekt wykonała Liliana Markiewicz z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III zawierciańskich szkół podstawowych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów – wpłynęło prawie 130 prac plastycznych.

– Jury nie miało łatwego zadania – przyznaje Jarosław Mazur, prezes ZGK – Ocenialiśmy nie tylko technikę wykonania, ale także kompozycję, kreatywność i oryginalność przekazu. Muszę przyznać, że prace stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego też oprócz nagrody głównej przyznaliśmy także kilka wyróżnień.

Najlepszy projekt maskotki zdaniem jury przygotowała Liliana Markiewicz z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu i to do niej i do reprezentowanej przez nią szkoły powędruje nagroda główna. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali:

Maksymilian Szmal kl. I „A” – Szkoła Podstawowa nr 6

Michał Bylinowicz kl. I „B” – Szkoła Podstawowa nr 4

Wojciech Oruba kl. III – Szkoła Podstawowa nr 8

Kacper Wysocki kl. I „A” – Szkoła Podstawowa nr 5

Nina Janowska kl. II – Szkoła Podstawowa nr 14 Elementarz

Hanna Rupik kl. II Szkoła Podstawowa nr 11

Teraz zwycięski projekt zostanie przygotowany do realizacji w formie przestrzennej i już wkrótce będzie jednym z gadżetów promocyjnych ZGK.

 

Comments are closed.